shopping-791585_960_720
0

Ekologiczny PR

Ostatnio pisałam o tym, że można połączyć troskę o środowisko z modnym wyglądem. W końcu skoro mogę dobrze wyglądać i jednocześnie robić coś dla świata, to czemu nie :) ?

Dzisiaj chcę jednak poświęcić trochę czasu na podzielenie się z wami innym spostrzeżeniem. Zauważyłam, że moda na bycie eko zatacza coraz szersze kręgi – niejeden producent toreb może zacierać ręce bo duże, renomowane firmy coraz częściej wykorzystują torebki papierowe z nadrukiem. Korporacje i duże przedsiębiorstwa w trosce o swój wizerunek zamiast opatrywać swoim logo długopisy lub niepotrzebne gadżety próbują się podpiąć pod trend bycia eko.

Czy jest w tym coś złego? Moim zdaniem nie, niezależnie od tego, czy takie rekwizyty jak torebki papierowe z nadrukiem służą do poprawienia PR firmy. Jest to przecież sytuacja, w której wygrywamy wszyscy: firma robi coś dobrego, przy okazji wzmacniając swoją pozycję, my dostajemy prezenty przydatne na co dzień, a wokół nas coraz mniej brzydkich i szkodliwych jednorazówek.

Cieszy mnie, że coraz więcej ludzi dba o środowisko. Ci, którzy nie interesują się tematem, może dzięki czemuś tak prozaicznemu jak torebki papierowe z nadrukiem pomyślą o tym, żeby zrezygnować z toreb jednorazowych. Nawet jeśli tak się nie stanie, to jest to jeden z coraz częstszych przykładów brania odpowiedzialności za środowisko przez świat biznesu. Jeszcze niezbyt wiele firm angażuje się w temat ekologii coraz poważniej, na przykład biorąc udział w kampaniach społecznych, ale na początek dobre i to :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>