producent toreb reklamowych
0

Torby papierowe kontra reklamówki – co wybrać?

Jeżeli chcesz żyć ekologiczne odpowiedź wydaje się oczywista – powinny to być torebki papierowe. Jednak czy aby na pewno? Czy torba papierowa faktycznie jest neutralna dla środowiska i czemu niby ta zwykła reklamówek jest gorsza?

Jak zapewnia producent toreb reklamowych – papierowe torby są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż reklamówki foliowe. Dlaczego? Między innymi dlatego, że ulega rozkładowi o wiele szybciej niż zwykła reklamówka. Dlatego nie zatruwa środowiska. Czy aby na pewno?

Ekologiczne torby papierowe mogą być w dużej mierze chwytem marketingowym Producent toreb reklamowych z pewnością nie wyjawi całej prawdy o właściwościach takiej torebki, a prawda jest taka, że również torebka papierowa zanieczyszcza środowisko. Potrzeba dużo więcej energii, do stworzenia torby papierowej, więc jest to nieekonomiczne – dlatego też są droższe. Jednak głównym problemem jest to że produkcja takiej torby pochłania energię, zanieczyszcza środowisko czyli powietrze oraz wodę.

Niestety nie oznacza to że reklamówki jednorazowe są lepsze. Tak czy siak to one przodują w kwestii zanieczyszczania środowiska, a Polska jest liderem w ilości użytkowania, biorąc pod uwagę kraje europejskie. Z dwojga złego już naprawdę lepiej używać tych papierowych.

Inną alternatywą są torby materiałowe – produkowane ręcznie. Szczerze mówiąc to można sobie taką torbę zrobić samemu w domu – na przykład ze skrawków niepotrzebnych materiałów. Jednak mogłoby to trochę dziwnie wyglądać… dlatego polecam jednak kupno takiej torby. Ma ona swoją cenę jednak jest to torba wielokrotnego użytku, więc po pewnym czasie wyjdziesz mniej więcej tak samo, jak gdybyś kupował za każdym razem torebki foliowe po 20 groszy.

Zatem, jeśli mielibyśmy podsumować, którą torbę wybrać, odpowiedź brzmi, ani jedną, ani drugą. W czymś jednak trzeba nieść zakupy, dlatego ewentualnie w grę wchodzi torba papierowa. Jednak najlepszą alternatywą będzie torba materiałowa. Albo wiklinowy kosz na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>